Çalışma Saatleri : Pazartesi - Cumartesi 9 - 5
EN

Muhafaza edilmesi gereken gıda veya endüstriyel ürünlerin istenilen düşük sıcaklıklarda korunması ve ekonomik bir şekilde sağlığa uygun halde bekletilmesini sağlayan sistemlere soğuk depolama denir.

Soğuk hava depoları için üretim ve uygulama şartları gereği duvar, taban, çatı kaplamaları ve sandviç panel uygulaması, Dünya genelinde en verimli sonuçların alındığı ve Avrupa Birliği’nin enerji tasarrufunda en çok önem verdiği konulardır. Bir soğuk hava deposunda zemin pürüzsüz, duvarlar düzgün, kolay temizlenebilir nitelikte, sıvası dökülmemiş, ürünlere olumsuz etkide bulunmayacak özellikte olmalıdır.

Soğuk zincir, gereksinimi olan gıda maddelerinin üretiminden tüketimine kadar her aşamada kendi özelliklerini koruyabilmesi için uygulanması zorunlu olan soğuk muhafaza, soğuk taşıma ve benzeri işlemlerinin tamamını ifade eder. Balık, et, süt ve bunların yan ürünleri mutlaka soğuk zincir içerisinde ve bu konuda eğitilmiş kişiler tarafından satışa sunulmalıdır. Enlem Soğuk Hava Deposu bu belirtilen şartları özen ve titizlikle uygulamaktadır.

Aşağıdaki listede Enlem Soğuk Hava Deposu’nun sağladığı depolama hizmetlerinin genel standartlarını bulabilirsiniz.

Enlem Soğuk Hava Deposu Standartları

  • Depomuz, araçların şehir içi trafiğine girmeden rahatça giriş-çıkışın yapıldığı otoban yakınındadır.
  • 24 saat güvenlik elemanları ve kapalı devre güvenlik kameraları ile kontrol ve kayıt edilir.
  • Özellikli yangın tertibatı
  • Aynı anda 3 araca yükleme ve boşaltma kapasiteli yükleme rampaları
  • Forklift, elektrikli transpalet, transpalet, jeneratör gibi teknik ekipmanlar
  • Tüm depolarımızda depreme dayanıklı raf sistemleri

Enlem Soğuk Hava Deposu Çözümleri

Güncel Depo Yönetimi

Depolama teknolojileri söz konusu olduğunda bir endüstri lideri olan Enlem, sunduğu yenilikçi sistemler sayesinde, müşterilerin ürün verilerine gerçek zamanlı olarak anında erişmesini sağlar.

24/7 Operasyon

24 saat hizmet çözümü sunan ilk soğuk hava deposu tesislerinden biri olarak, müşterilerimize günün her saatinde üstün hizmet sunarak zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlıyoruz.

Tam Donanımlı Rampalar

Soğutulmuş rampalar, tam otomatik depolar ve deneyimli depo profesyonel ekibimiz, ürünleriniz için hızlı geri dönüş süreler, maksimum depolama verimliliği ve güvenliği sağlar.

Sağlıklı ve Güvenli Depolama Çözümleri için